RN102-0.3-02
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN102-0.3-02
Manufacturer
Schaffner EMC, Inc.
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pin
Datasheet
Download
Description
CMC 12MH 300MA 2LN TH
Manufacturer :
Schaffner EMC, Inc.
Product Category :
Common Mode Chokes
Depth :
14.3mm
Mounting Type :
Through Hole
Size / Dimension :
0.551Lx0.551W 14.00mmx14.00mm
Current Rating :
300mA
Resistance :
1.275GOhm
Number of Lines :
2
Series :
RN
Voltage - Rated AC :
250V
Lead/Base Style :
Pin
Current Rating (Max) :
300mA Typ
Test Frequency :
10kHz
Radiation Hardening :
No
Flammability Rating :
UL94 V-0
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated DC :
250V
Filter Type :
Power Line
Operating Temperature :
-40°C~125°C
Self Resonant Frequency :
1kHz
Packaging :
Tray
DC Current :
300mA
Military Standard :
Not
Inductance :
12 mH
Max DC Current :
300mA
Approval Agency :
UR, VDE
Pbfree Code :
yes
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Mount :
Through Hole
Series Resistance :
1.275Ohm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Weight :
38.000013g
Lead Pitch :
10mm
Tolerance :
10%
Package / Case :
Horizontal, 4 PC Pin
DC Resistance (DCR) (Max) :
1.275Ohm Typ
Inductance @ Frequency :
12mH @ 1kHz
Number of Pins :
4
Shielding :
Unshielded
REACH SVHC :
No SVHC
Height :
9mm
Termination :
Radial
Datasheets
RN102-0.3-02
Schaffner EMC, Inc. RN102-0.3-02
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 90 OHM SMD
  • Würth Elektronik
    CMC 370MA 2LN 120 OHM SMD
    CMC 280MA 2LN 370 OHM SMD
    CMC 230MA 2LN 1KOHM SMD AEC-Q200
    CMC 350MA 2LN 250 OHM SMD