RN10F2943CT5-50
Mfr.Part #
RN10F2943CT5-50
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
RES SMD 294K OHM 1% 1/10W 0805
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Resistance :
294 kOhms
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension :
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) :
0.026 (0.65mm)
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Datasheets
RN10F2943CT5-50
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. RN10F2943CT5-50
RN Series, Thin Film, 294 kOhms, 0.1W, 1/10W, ±1%, -55°C ~ 155°C