RN10B1103CT1-25
Mfr.Part #
RN10B1103CT1-25
Manufacturer
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Description
RES SMD 110K OHM 0.1% 1/10W 0805
Manufacturer :
CAL-CHIP ELECTRONICS INC.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Package :
Tape and Reel (TR)
Supplier Device Package :
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±0.1%
Features :
Size / Dimension :
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Ratings :
Height - Seated (Max) :
0.026 (0.65mm)
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Composition :
Thin Film
Product Status :
Active
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Resistance :
110 kOhms
Datasheets
RN10B1103CT1-25
CAL-CHIP ELECTRONICS INC. RN10B1103CT1-25
RN Series, Thin Film, 110 kOhms, 0.1W, 1/10W, ±0.1%, -55°C ~ 155°C