RF0505X821K500KX057T
Mfr.Part #
RF0505X821K500KX057T
Description
CAP CER 820PF 50V BX 0505
CERAMIC CAPACITOR
ECCN Code :
EAR99
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Terminal Finish :
Silver/Palladium (Ag/Pd)
Applications :
GENERAL PURPOSE
HTS Code :
Number of Terminations :
2
0505 (1313 Metric)
Dielectric Material :
Ceramic
Temperature Characteristics Code :
BX
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packing Method :
TR
Feature :
High Temperature
Non-RoHS Compliant
Voltage - Rated :
50V
Multilayer :
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Tolerance :
±10%