RF0505X561K500KX057T
Mfr.Part #
RF0505X561K500KX057T
Description
CAP CER 560PF 50V BX 0505
Tolerance :
±10%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Tape and Reel (TR)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Factory Lead Time :
10 Weeks
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Feature :
High Temperature
Temperature Characteristics Code :
BX
Multilayer :
Dielectric Material :
Ceramic
HTS Code :
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Capacitance :
560pF