RF0505X681K500KX057T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RF0505X681K500KX057T
Manufacturer
Knowles Precision
Package / Case
0505 (1313 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 680PF 50V BX 0505
Manufacturer :
Knowles Precision
Product Category :
Ceramic Capacitors
Temperature Coefficient :
BX
Terminal Finish :
Silver/Palladium (Ag/Pd)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Characteristics Code :
BX
Feature :
High Temperature
Operating Temperature :
-55°C~125°C
HTS Code :
Surface Mount :
yes
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Packing Method :
TR
Factory Lead Time :
10 Weeks
Multilayer :
yes
Pbfree Code :
Number of Terminations :
2
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Dielectric Material :
Ceramic
JESD-609 Code :
e4
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
ECCN Code :
EAR99
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Capacitance :
680pF
Thickness (Max) :
0.057 1.45mm
Voltage - Rated :
50V
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Package / Case :
0505 (1313 Metric)
Knowles Precision RF0505X681K500KX057T
680pF 50V Ceramic Capacitor ±10% BX 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm -55°C~125°C 2 Terminations High Temperature Surface Mount, MLCC 0505 (1313 Metric)
RF0505X681K500KX057T Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
RF0505X681K500KX057T Features
a size/dimension of 0.055Lx0.055W 1.40mmx1.40mm