RD50M000E20/AA
Mfr.Part #
RD50M000E20/AA
Description
CONN D-SUB HOUSING PLUG 50POS
Datasheets
RD50M000E20/AA
Positronic RD50M000E20/AA
RD Series
RD50M000E20/AA Overview
A product of the RD Series, it belongs to the range of products of that series.
RD50M000E20/AA Features
RD series
RD50M000E20/AA Applications
There are a lot of Amphenol
RD50M000E20/AA D-Sub Connectors applications.
  • Automotive Electronics
  • Telecommunications
  • Data Technology
  • Blowers
  • Control panels
  • Electrical substations
  • Energy efficient lighting (LED)
  • LED municipal outdoor and street lighting
  • All Electrical Machinery
  • Refrigeration control
  • TE Connectivity AMP Connectors
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING PLUG 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HOUSING RCPT 9POS
    CONN D-SUB HD HOUSING RCPT 15POS