RCNL25R0F04R5KTT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RCNL25R0F04R5KTT
Manufacturer
American Technical Ceramics
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
FILTER RC 25 OHM/4.5PF SMD
Manufacturer :
American Technical Ceramics
Product Category :
EMI/RFI Filters (LC, RC Networks)
Factory Lead Time :
14 Weeks
Height :
0.024 0.60mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Values :
R = 25 Ω, C = 4.5pF
Resistance :
25Ohm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
RoHS Compliant
Mounting Type :
Surface Mount
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
ESD Protection :
No
Series :
RCN
Mount :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C~125°C