QYX1H823JTP
Mfr.Part #
QYX1H823JTP
Description
CAP FILM 0.082UF 5% 50VDC RADIAL
yes
Reach Compliance Code :
not_compliant
Size Code :
Height Seated (Max) :
0.433 11.00mm
Size / Dimension :
0.315Lx0.177W 8.00mmx4.50mm
Length :
14mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Matte Tin (Sn)
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Termination :
PC Pins
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
HTS Code :
Voltage - Rated DC :
50V
Capacitance :
0.082µF
Width :
9.5mm
Lead Pitch :
5.0038mm
Tolerance :
±5%
Applications :
GENERAL PURPOSE
Terminal Pitch :
7.5mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Datasheets
QYX1H823JTP
Nichicon QYX1H823JTP
QYX FILM CAPACITOR Radial Film Capacitor 0.315Lx0.177W 8.00mmx4.50mm ±5% 0.082muF 50V