QYX1H333JTP1FD
Mfr.Part #
QYX1H333JTP1FD
Description
CAP FILM 0.033UF 5% 50VDC RAD
Film Capacitors
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50V
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Tolerance :
±5%
Terminal Pitch :
5mm
Length :
7mm
Size / Dimension :
0.276Lx0.157W 7.00mmx4.00mm
QYX
Surface Mount :
No
Height Seated (Max) :
0.650 16.50mm
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Dielectric :
PET
2
Factory Lead Time :
17 Weeks
RoHS Status :
RoHS Compliant
Capacitor Type :
FILM CAPACITOR
Capacitance :
0.033µF
Size Code :
Voltage - Rated DC :
50V
HTS Code :
Width :
4mm
Datasheets
QYX1H333JTP1FD
QYX 0.033μF Film Capacitor ±5% Radial PC Pins 50V-DC Polyester
QYX1H333JTP1FD Overview
For systems to operate, a rated (DC) voltage (URdc) of 50V must be applied internally.Lead spacing is 0.197 5.00mm for this electrical device.Devices with a -40°C~85°C temperature capability can be operated.
QYX1H333JTP1FD Features
a rated (DC) voltage (URdc) of 50V