QYX1H184JTP
Mfr.Part #
QYX1H184JTP
Description
CAP FILM 0.18UF 5% 50VDC RADIAL
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Dielectric Material :
Polyester
Terminal Pitch :
7.5mm
Packaging :
Bulk
Reach Compliance Code :
not_compliant
Lead Pitch :
5.0038mm
Termination :
PC Pins
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Capacitance :
0.18µF
Operating Temperature :
-40°C~85°C
GENERAL PURPOSE
Length :
14mm
Tolerance :
±5%
Published :
Height Seated (Max) :
0.532 13.50mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Size / Dimension :
0.413Lx0.236W 10.50mmx6.00mm