QS101XXW24
Mfr.Part #
QS101XXW24
Description
INDICATOR 10MM FIXED WH 24V SLDR
Stock
51
In Stock :
51
Forward Voltage :
3.3V
Voltage - Rated :
24V
Millicandela Rating :
1200mcd
Viewing Angle :
30°
Lens Size :
12.00mm Dia
Min Operating Temperature :
-30°C
Panel Cutout Dimensions :
0.39 (9.91mm)
Max Operating Temperature :
85°C
Current Rating :
20mA
Luminous Intensity :
1.2 cd
15 Weeks
Material :
PC, Polycarbonate
Lamp Color :
White
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ratings :
DC
Forward Current :
20mA
Length :
28.25mm