QS101XXB12
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
QS101XXB12
Manufacturer
APEM Inc.
Description
INDICATOR 10MM FIXED BL 12V SLDR
Manufacturer :
APEM Inc.
Product Category :
Lamp Color :
Blue
Type :
LED
Mount :
Snap in
Forward Current :
20mA
Termination :
Solder
Lens Style :
Round with Flat Top
Current Rating :
20mA
Min Operating Temperature :
-30°C
Length :
28.25mm
Luminous Intensity :
800 mcd
Termination Style :
Solder Lug
Ratings :
DC
Panel Cutout Shape :
Round
Factory Lead Time :
15 Weeks
Forward Voltage :
3.3V
Lens Size :
12.00mm Dia
HTS Code :
REACH SVHC :
No SVHC
Lens Transparency :
Diffused
Material :
PC, Polycarbonate
Series :
QS
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Viewing Angle :
30°
Max Operating Temperature :
85°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
12V
Panel Cutout Dimensions :
0.39 (9.91mm)