QS101XXHY220
Mfr.Part #
QS101XXHY220
Description
INDICATOR 10MM FIXED HI YEL 220V
Lens Size :
12.00mm Dia
Forward Voltage :
2V
Min Operating Temperature :
-30°C
Current Rating :
3mA
Luminous Intensity :
380 mcd
Viewing Angle :
45°
QS
Operating Supply Voltage :
220V
Forward Current :
3mA
Lamp Color :
Yellow
Max Operating Temperature :
85°C
Voltage - Rated :
220V
Length :
28.25mm
Panel Cutout Dimensions :
0.39 (9.91mm)