QS101XXHR220
Mfr.Part #
QS101XXHR220
Description
INDICATOR 10MM FIXED HI RED 220V
Stock
2
In Stock :
2
Min Operating Temperature :
-30°C
Luminous Intensity :
6 cd
Voltage - Rated :
220V
Max Operating Temperature :
85°C
Millicandela Rating :
6000mcd
Lens Size :
12.00mm Dia
Forward Voltage :
2.2V
Termination Style :
Solder Lug
Operating Supply Voltage :
220V
Panel Cutout Dimensions :
0.39 (9.91mm)
Viewing Angle :
45°
Lamp Color :
Red
Ratings :
AC
Forward Current :
3mA
Current Rating :
3mA
Lead Free :
Lead Free
Length :
28.25mm