QS101XXHO110
Mfr.Part #
QS101XXHO110
Description
INDICATOR 10MM FIXED HI ORA 110V
Stock
45
In Stock :
45
15 Weeks
Ratings :
AC
Forward Voltage :
2.2V
Lamp Color :
Orange
Panel Cutout Dimensions :
0.39 (9.91mm)
Luminous Intensity :
4.1 cd
Max Operating Temperature :
85°C
Min Operating Temperature :
-30°C
Voltage - Rated :
110V
Millicandela Rating :
4100mcd
Lens Size :
12.00mm Dia
Current Rating :
6mA
Length :
28.25mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Supply Voltage :
110V
Forward Current :
6mA