QS101XXHG220
Mfr.Part #
QS101XXHG220
Description
INDICATOR 10MM FIXED HI GRN 220V
Stock
78
In Stock :
78
HTS Code :
Millicandela Rating :
1200mcd
Min Operating Temperature :
-30°C
Panel Cutout Shape :
Round
Lead Free :
Lead Free
Ratings :
AC
Viewing Angle :
45°
Length :
28.25mm
Lamp Color :
Green
Current Rating :
3mA
Voltage - Rated :
220V
15 Weeks
Operating Supply Voltage :
220V
Panel Cutout Dimensions :
0.39 (9.91mm)
Forward Voltage :
3.3V
Max Operating Temperature :
85°C
Forward Current :
3mA
Lens Size :
12.00mm Dia