QS101XXHG110
Mfr.Part #
QS101XXHG110
Description
INDICATOR 10MM FIXED HI GRN 110V
Stock
44
In Stock :
44
Viewing Angle :
45°
Max Operating Temperature :
85°C
Panel Cutout Dimensions :
0.39 (9.91mm)
Length :
28.25mm
Current Rating :
6mA
HTS Code :
Min Operating Temperature :
-30°C
Lamp Color :
Green
Snap in
Operating Supply Voltage :
110V
Forward Current :
6mA
Forward Voltage :
3.3V
Lens Size :
12.00mm Dia
Millicandela Rating :
1200mcd
Luminous Intensity :
1.2 cd
Voltage - Rated :
110V