PYB15-Q48-S5-H-T
Mfr.Part #
PYB15-Q48-S5-H-T
Description
DC/DC CONVERTER 5V 15W
Packaging :
Bulk
Efficiency :
89%
Size / Dimension :
2.99Lx1.24W x 0.99 H 76.0mmx31.5mmx25.1mm
Series :
PYB15-T (15W)
Voltage - Output 1 :
5V
Max Power Dissipation :
15W
Height :
25.146mm
Weight :
58.000006g
Voltage - Input (Min) :
18V
Number of Outputs :
1
Voltage - Input (Max) :
75V
Approval Agency :
EN, IEC
Published :
Mounting Type :
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
Current - Output 1 :
3A
Output Power :
15W