PYB10-Q24-S12
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PYB10-Q24-S12
Manufacturer
Bel
Package / Case
6-DIP Module, 5 Leads
Datasheet
Download
Description
DC DC CONVERTER 12V 10W
Stock
737
In Stock :
737
Manufacturer :
Bel
Product Category :
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Isolation :
1.5kV
Pbfree Code :
yes
JESD-30 Code :
R-MDMA-P6
Series :
PYB10 (10W)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Type :
Isolated Module
Trim/Adjustable Output :
No
Current - Output 1 :
833mA
Peak Reflow Temperature (Cel) :
NOT SPECIFIED
Max Power Dissipation :
10W
RoHS Status :
RoHS Compliant
Max Output Current :
833mA
Terminal Form :
PIN/PEG
Weight :
21.999995g
Number of Functions :
1
Output Voltage :
12V
Mounting Type :
Through Hole
Number of Terminations :
6
Package / Case :
6-DIP Module, 5 Leads
Output Power :
10W
Height :
11.938mm
Mount :
Through Hole
Time@Peak Reflow Temperature-Max (s) :
NOT SPECIFIED
Applications :
ITE (Commercial)
Efficiency :
86%
Terminal Position :
Dual
Length :
50.8mm
Feature :
OVP, SCP
ECCN Code :
EAR99
Published :
2016
Input Voltage-Nom :
24V
Factory Lead Time :
10 Weeks
Voltage - Input (Min) :
9V
Packaging :
Tube
Width :
25.4mm
Number of Outputs :
1
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
2.00Lx1.00W x 0.47 H 50.8mmx25.4mmx11.8mm