PYB10-Q24-D15-T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PYB10-Q24-D15-T
Manufacturer
Bel
Package / Case
Module
Datasheet
Download
Description
DC/DC CONVERTER +/-15V 10W
Stock
101
In Stock :
101
Manufacturer :
Bel
Product Category :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Output 2 :
-15V
Number of Outputs :
2
Current - Output (Max) :
333mA 333mA
Published :
2016
Voltage - Output 1 :
15V
Current - Output 2 :
333mA
Efficiency :
88%
Output Power :
10W
Current - Output 1 :
333mA
Series :
PYB10-T (10W)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Weight :
43.999991g
JESD-30 Code :
R-MXMA-X6
Factory Lead Time :
13 Weeks
Height :
21.336mm
Pbfree Code :
yes
Approval Agency :
EN, IEC
Packaging :
Tray
Trim/Adjustable Output :
No
Type :
Enclosed
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Free :
Lead Free
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Terminations :
6
Mount :
Chassis Mount
Output Voltage :
15V
Input Voltage-Nom :
24V
Terminal Position :
UNSPECIFIED
Max Power Dissipation :
10W
Number of Functions :
1
Size / Dimension :
2.99Lx1.24W x 0.84 H 76.0mmx31.5mmx21.2mm
Voltage - Input (Max) :
36V
Terminal Form :
UNSPECIFIED
Voltage - Input (Min) :
9V