PYB10-Q24-D5-T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PYB10-Q24-D5-T
Manufacturer
Bel
Package / Case
Module
Datasheet
Download
Description
DC/DC CONVERTER +/-5V 10W
Stock
19
In Stock :
19
Manufacturer :
Bel
Product Category :
Input Voltage-Nom :
24V
Factory Lead Time :
13 Weeks
Number of Outputs :
2
Terminal Form :
UNSPECIFIED
Voltage - Input (Min) :
9V
Mounting Type :
Chassis Mount
Trim/Adjustable Output :
No
Max Power Dissipation :
10W
Packaging :
Tray
Lead Free :
Lead Free
Output Power :
10W
Package / Case :
Module
JESD-30 Code :
R-MXMA-X6
Number of Functions :
1
Mount :
Chassis Mount
Voltage - Output 1 :
5V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Current - Output 2 :
1A
Height :
21.336mm
Type :
Enclosed
Current - Output 1 :
1A
Size / Dimension :
2.99Lx1.24W x 0.84 H 76.0mmx31.5mmx21.2mm
Number of Terminations :
6
Pbfree Code :
yes
Voltage - Output 2 :
-5V
Weight :
43.999991g
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Approval Agency :
EN, IEC
Series :
PYB10-T (10W)
Efficiency :
83%
Current - Output (Max) :
1A 1A
Voltage - Input (Max) :
36V
Published :
2016
Terminal Position :
UNSPECIFIED
Output Voltage :
5V