PYB15-Q48-S5-H
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PYB15-Q48-S5-H
Manufacturer
Bel
Package / Case
6-DIP Module
Datasheet
Download
Description
DC DC CONVERTER 5V 15W
Manufacturer :
Bel
Product Category :
Voltage - Isolation :
1.5kV
Type :
Isolated Module
Packaging :
Bulk
Efficiency :
89%
Height :
16.256mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Input (Min) :
18V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Size / Dimension :
2.00Lx1.00W x 0.64 H 50.8mmx25.4mmx16.3mm
Package / Case :
6-DIP Module
Series :
PYB15 (15W)
Mount :
Through Hole
Output Power :
15W
Applications :
ITE (Commercial)
Weight :
36.00001g
Max Output Current :
3A
Mounting Type :
Through Hole
Factory Lead Time :
14 Weeks
Feature :
OCP, OVP, SCP, UVLO
Max Power Dissipation :
15W
Control Features :
Enable, Active High
Number of Outputs :
1
Voltage - Output 1 :
5V
Pbfree Code :
yes
Voltage - Input (Max) :
75V
Published :
Operating Temperature :
-40°C~85°C