PYB15-Q48-S12-U
Mfr.Part #
PYB15-Q48-S12-U
Description
DC/DC CONVERTER 12V 15W
Stock
419
In Stock :
419
Series :
PYB15-U (15W)
Size / Dimension :
2.16Lx2.06W x 0.75 H 54.9mmx52.3mmx19.1mm
Module
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Input (Max) :
75V
Published :
2016
Output Power :
15W
Current - Output 1 :
1.25A
Number of Outputs :
1
Efficiency :
88%
Voltage - Input (Min) :
18V
Factory Lead Time :
13 Weeks
Voltage - Output 1 :
12V
Max Power Dissipation :
15W
Packaging :
Tray
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Weight :
28.349523g
Height :
19.05mm