PYB15-Q48-S12-T
Mfr.Part #
PYB15-Q48-S12-T
Description
DC/DC CONVERTER 12V 15W
Output Power :
15W
Weight :
49.999997g
Factory Lead Time :
13 Weeks
Current - Output 1 :
1.25A
Height :
21.336mm
Voltage - Output 1 :
12V
Number of Outputs :
1
Packaging :
Tray
Efficiency :
88%
Published :
Voltage - Input (Max) :
75V
Series :
PYB15-T (15W)
Size / Dimension :
2.99Lx1.24W x 0.84 H 76.0mmx31.5mmx21.2mm
Approval Agency :
EN, IEC
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Max Power Dissipation :
15W
Mounting Type :
Chassis Mount
Voltage - Input (Min) :
18V