PYB15-Q48-D5-H-T
Mfr.Part #
PYB15-Q48-D5-H-T
Package / Case
Module
Description
DC/DC CONVERTER +/-5V 15W
Package / Case :
Module
Type :
Enclosed
Factory Lead Time :
14 Weeks
Series :
PYB15-T (15W)
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Current - Output 2 :
1.5A
Voltage - Input (Max) :
75V
Current - Output (Max) :
1.5A 1.5A
Weight :
58.000006g
Mount :
Chassis Mount
Voltage - Output 1 :
5V
Pbfree Code :
yes
Mounting Type :
Chassis Mount
Packaging :
Bulk
Number of Outputs :
2
Voltage - Input (Min) :
18V
Approval Agency :
EN, IEC
Efficiency :
86%
Current - Output 1 :
1.5A
Max Power Dissipation :
15W
Height :
25.146mm
Output Power :
15W
RoHS Status :
RoHS Compliant
Voltage - Output 2 :
-5V
Size / Dimension :
2.99Lx1.24W x 0.99 H 76.0mmx31.5mmx25.1mm