PYB15-Q48-D15-H-T
Mfr.Part #
PYB15-Q48-D15-H-T
Description
DC/DC CONVERTER +/-15V 15W
Current - Output 1 :
500mA
Current - Output (Max) :
500mA 500mA
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Max Power Dissipation :
15W
Number of Outputs :
2
Height :
25.146mm
Weight :
58.000006g
Efficiency :
89%
Current - Output 2 :
500mA
Output Power :
15W
Voltage - Input (Min) :
18V
Factory Lead Time :
14 Weeks
Voltage - Input (Max) :
75V
Series :
PYB15-T (15W)
Voltage - Output 1 :
15V
Packaging :
Bulk
Voltage - Output 2 :
-15V
Size / Dimension :
2.99Lx1.24W x 0.99 H 76.0mmx31.5mmx25.1mm