PYB15-Q48-D12-H-T
Mfr.Part #
PYB15-Q48-D12-H-T
Description
DC/DC CONVERTER +/-12V 15W
Factory Lead Time :
14 Weeks
Series :
PYB15-T (15W)
Efficiency :
88%
Output Power :
15W
Number of Outputs :
2
Height :
25.146mm
Published :
Voltage - Input (Max) :
75V
Current - Output 1 :
625mA
Current - Output (Max) :
1.25A 1.25A
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Voltage - Output 1 :
12V
Max Power Dissipation :
15W
Weight :
58.000006g
Size / Dimension :
2.99Lx1.24W x 0.99 H 76.0mmx31.5mmx25.1mm
Packaging :
Bulk
Current - Output 2 :
625mA
Voltage - Output 2 :
-12V
Voltage - Input (Min) :
18V