PYB15-Q24-S3-H-T
Mfr.Part #
PYB15-Q24-S3-H-T
Description
DC/DC CONVERTER 3.3V 15W
Factory Lead Time :
14 Weeks
Voltage - Input (Max) :
36V
Power (Watts) :
15W
Published :
Max Power Dissipation :
15W
Weight :
58.000006g
Height :
25.146mm
Current - Output 1 :
4A
Voltage - Output 1 :
3.3V
Series :
PYB15-T (15W)
Number of Outputs :
1
Voltage - Input (Min) :
9V
Efficiency :
87%
Output Power :
13.2W
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Size / Dimension :
2.99Lx1.24W x 0.99 H 76.0mmx31.5mmx25.1mm