PYB15-Q24-S24-T
Mfr.Part #
PYB15-Q24-S24-T
Description
DC/DC CONVERTER 24V 15W
Current - Output 1 :
625mA
Size / Dimension :
2.99Lx1.24W x 0.84 H 76.0mmx31.5mmx21.2mm
Packaging :
Tray
Efficiency :
90%
Max Power Dissipation :
15W
Weight :
49.999997g
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Output 1 :
24V
Output Power :
15W
Factory Lead Time :
13 Weeks
Height :
21.336mm
Series :
PYB15-T (15W)
Lead Free :
Lead Free
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Number of Outputs :
1
Voltage - Input (Min) :
9V