PYB15-Q24-D15-H
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PYB15-Q24-D15-H
Manufacturer
Bel
Package / Case
6-DIP Module
Datasheet
Download
Description
DC DC CONVERTER +/-15V 15W
Manufacturer :
Bel
Product Category :
Number of Outputs :
2
Output Power :
15W
Max Output Current :
500mA
Height :
16.256mm
Voltage - Input (Max) :
36V
Package / Case :
6-DIP Module
Size / Dimension :
2.00Lx1.00W x 0.64 H 50.8mmx25.4mmx16.3mm
Current - Output (Max) :
500mA 500mA
Feature :
OCP, OVP, SCP, UVLO
Max Power Dissipation :
15W
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Published :
Weight :
36.00001g
Voltage - Isolation :
1.5kV
Applications :
ITE (Commercial)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
14 Weeks
Type :
Isolated Module
Packaging :
Bulk
Voltage - Input (Min) :
9V
Voltage - Output 2 :
-15V
Voltage - Output 1 :
15V
Mount :
Through Hole
Control Features :
Enable, Active High
RoHS Status :
RoHS Compliant
Efficiency :
88%
Series :
PYB15 (15W)