PYB10-Q48-S5-DIN
Mfr.Part #
PYB10-Q48-S5-DIN
Description
DC/DC CONVERTER 5V 10W
Stock
12
In Stock :
12
Voltage - Input (Max) :
75V
Output Voltage :
5V
Terminal Position :
UNSPECIFIED
Series :
PYB10-DIN (10W)
Surface Mount :
No
Mounting Type :
DIN Rail
Input Voltage-Nom :
18V
Current - Output (Max) :
2A
Efficiency :
80%
Number of Functions :
1
Total Power Output-Max :
1W
Packaging :
Tray
Number of Terminations :
6
Approval Agency :
EN, IEC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Size / Dimension :
2.99Lx1.24W x 0.87 H 76.0mmx31.5mmx22.2mm
Type :
Enclosed
Voltage - Output 1 :
5V
Terminal Form :
UNSPECIFIED
Number of Outputs :
1
Power (Watts) :
10W
Voltage - Input (Min) :
18V
Operating Temperature :
-40°C~85°C