PYB10-Q48-S24-T
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PYB10-Q48-S24-T
Manufacturer
Bel
Package / Case
Module
Datasheet
Download
Description
DC/DC CONVERTER 24V 10W
Manufacturer :
Bel
Product Category :
Input Voltage-Nom :
48V
Number of Outputs :
1
Voltage - Input (Min) :
18V
Efficiency :
87%
Number of Terminations :
6
Type :
Enclosed
Terminal Form :
UNSPECIFIED
Pbfree Code :
yes
Package / Case :
Module
JESD-30 Code :
R-MXMA-X6
Approval Agency :
EN, IEC
Output Power :
10W
Voltage - Input (Max) :
75V
Trim/Adjustable Output :
No
Published :
Mount :
Chassis Mount
Size / Dimension :
2.99Lx1.24W x 0.84 H 76.0mmx31.5mmx21.2mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Free :
Lead Free
Weight :
43.999991g
Voltage - Output 1 :
24V
Series :
PYB10-T (10W)
Output Voltage :
24V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Mounting Type :
Chassis Mount
Terminal Position :
UNSPECIFIED
Max Power Dissipation :
10W
Factory Lead Time :
13 Weeks
Number of Functions :
1
Current - Output 1 :
416mA
Packaging :
Tray
Height :
21.336mm