PYB10-Q24-S5-T
Mfr.Part #
PYB10-Q24-S5-T
Description
DC/DC CONVERTER 5V 10W
Stock
688
In Stock :
688
Voltage - Output 1 :
5V
Voltage - Input (Min) :
9V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Efficiency :
82%
Height :
21.336mm
RoHS Status :
RoHS Compliant
Input Voltage-Nom :
24V
Operating Temperature :
-40°C~85°C
Output Voltage :
5V
Output Power :
10W
Max Power Dissipation :
10W
Size / Dimension :
2.99Lx1.24W x 0.84 H 76.0mmx31.5mmx21.2mm
Series :
PYB10-T (10W)
Voltage - Input (Max) :
36V
Current - Output 1 :
2A