PT0603FR-070R332L
Mfr.Part #
PT0603FR-070R332L
Description
RES 0.332 OHM 1% 1/10W 0603
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Construction :
Chip
Temperature Coefficient :
±200ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Max Power Dissipation :
100mW
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
332mOhm
Datasheets
PT0603FR-070R332L
YAGEO PT0603FR-070R332L
FIXED RESISTOR PT Series, Thick Film, 332mOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C