PLF0J681MDO1
Mfr.Part #
PLF0J681MDO1
Description
CAP ALUM POLY 680UF 20% 6.3V T/H
Stock
22
In Stock :
22
Published :
2009
Leakage Current :
857μA
Height Seated (Max) :
0.512 13.00mm
Capacitance :
680μF
JESD-609 Code :
e4
Terminal Shape :
Wire
Terminal Finish :
Silver (Ag)
GENERAL PURPOSE
Lead Free :
Lead Free
Diameter :
10mm
Lead Spacing :
0.197 5.00mm
Radial
ECCN Code :
EAR99
Lead Pitch :
5.0038mm
Operating Temperature :
-55°C~105°C
Size / Dimension :
0.394Dia 10.00mm
Tolerance :
±20%
Polarity :
POLARIZED
Ripple Current @ High Frequency :
6.3A @ 100kHz
Height :
13mm
Number of Terminations :
2
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 105°C
Voltage - Rated DC :
6.3V
Ripple Current :
6.3A
ESR (Equivalent Series Resistance) :
6mOhm
Mounting Type :
Through Hole
Dissipation Factor :
0.08 %
Packaging :
Bulk
Terminal Pitch :
5mm
HTS Code :
Datasheets
PLF0J681MDO1
Nichicon PLF0J681MDO1
680μF ±20% Radial, Can 0.512 13.00mm Bulk 6mOhm PLF Through Hole Polymer General Purpose