PE0200WJ12238BH1
Mfr.Part #
PE0200WJ12238BH1
Description
CAP CER 1200PF 14KV R42 DISK
Height Seated (Max) :
1.772 45.00mm
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
7.874Dia 200.00mm
Temperature Coefficient :
R42
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
1200pF
Voltage - Rated :
14000V 14kV
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Max Operating Temperature :
100°C
Datasheets
PE0200WJ12238BH1
Vishay PE0200WJ12238BH1
P 1200pF 14000V 14kV Ceramic Capacitor ±20% R42 7.874Dia 200.00mm -55°C~100°C Requires Holder Disk, Metal Fitting - Threaded
PE0200WJ12238BH1 Overview
A 7.874Dia 200.00mm size/dimension program is available for this device.A higher operating temperature is required to achieve stable operation.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is R42.
PE0200WJ12238BH1 Features
a size/dimension of 7.874Dia 200.00mm