PE0200BJ50136BG1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
PE0200BJ50136BG1
Manufacturer
Vishay
Package / Case
Disk, Metal Fitting - Threaded
Datasheet
Download
Description
CAP CER 500PF 15KV R16 DISK
Manufacturer :
Vishay
Product Category :
Ceramic Capacitors
Max Operating Temperature :
100°C
Temperature Coefficient :
R16
Factory Lead Time :
17 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
RF, Microwave, High Frequency
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Tolerance :
±10%
Mounting Type :
Requires Holder
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Height Seated (Max) :
1.772 45.00mm
Voltage - Rated :
15000V 15kV
Package / Case :
Disk, Metal Fitting - Threaded
Packaging :
Bulk
Series :
P
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
7.874Dia 200.00mm
Capacitance :
500pF
Datasheets
PE0200BJ50136BG1
Vishay PE0200BJ50136BG1
P 500pF 15000V 15kV Ceramic Capacitor ±10% R16 7.874Dia 200.00mm -55°C~100°C Requires Holder Disk, Metal Fitting - Threaded
PE0200BJ50136BG1 Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 7.874Dia 200.00mm.Stable operation requires a temperature higher than -55°C.This coefficient equals R16 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
PE0200BJ50136BG1 Features
a size/dimension of 7.874Dia 200.00mm