PE0200BJ60136BG1
Mfr.Part #
PE0200BJ60136BG1
Description
CAP CER 600PF 15KV R16 DISK
Height Seated (Max) :
1.772 45.00mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Capacitance :
600pF
Max Operating Temperature :
100°C
Size / Dimension :
7.874Dia 200.00mm
Voltage - Rated :
15000V 15kV
Temperature Coefficient :
R16
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Datasheets
PE0200BJ60136BG1
Vishay PE0200BJ60136BG1
P 600pF 15000V 15kV Ceramic Capacitor ±10% R16 7.874Dia 200.00mm -55°C~100°C Requires Holder Disk, Metal Fitting - Threaded
PE0200BJ60136BG1 Overview
A program's size/dimension is 7.874Dia 200.00mm for this device.Ceramic capacitor is important to maintain the operating temperature above -55°C if you want stable operation.Its coefficient is R16 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
PE0200BJ60136BG1 Features
a size/dimension of 7.874Dia 200.00mm