PE0200BJ80136BH1
Mfr.Part #
PE0200BJ80136BH1
Description
CAP CER 800PF 15KV R42 DISK
Operating Temperature :
-55°C~100°C
Temperature Coefficient :
R42
Capacitance :
800pF
Size / Dimension :
7.874Dia 200.00mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
100°C
Height Seated (Max) :
1.772 45.00mm
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
15000V 15kV
Datasheets
PE0200BJ80136BH1
Vishay PE0200BJ80136BH1
P 800pF 15000V 15kV Ceramic Capacitor ±10% R42 7.874Dia 200.00mm -55°C~100°C Requires Holder Disk, Metal Fitting - Threaded
PE0200BJ80136BH1 Overview
Consequently, the program has size/dimension 7.874Dia 200.00mm.Temperatures greater than -55°C are needed for stable operation.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is R42.
PE0200BJ80136BH1 Features
a size/dimension of 7.874Dia 200.00mm