NLV32T-R33J-PF
Mfr.Part #
NLV32T-R33J-PF
Description
FIXED IND 330NH 450MA 400MOHM SM
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Lead Free :
Lead Free
Series :
NLV-PF
Height :
2.1844mm
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Radiation Hardening :
No
DC Current :
450mA
Q Factor :
30
DC Resistance (DCR) :
400mOhm Max
Resistance :
400mOhm
Q @ Freq :
30 @ 25.2MHz
Height Seated (Max) :
0.094 2.40mm
Max DC Current :
450mA
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Frequency - Self Resonant :
300MHz
Current Rating :
450mA
Inductance :
330nH
Depth :
2.7mm
Military Standard :
Not
Factory Lead Time :
14 Weeks
REACH SVHC :
No SVHC
Shielding :
No
Test Frequency :
25.2MHz
Inductance Tolerance :
5%
Construction :
RECTANGULAR
Lifecycle Status :
PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 1 month ago)
Quality Factor-Min (at L-nom) :
30
Wirewound
Number of Pins :
Datasheets
NLV32T-R33J-PF
TDK Corporation NLV32T-R33J-PF
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD