NLV32T-010J-EFD
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NLV32T-010J-EFD
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 10NH 450MA 130MOHM SMD
Stock
955
In Stock :
955
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Terminal Shape :
L BEND
Case Code (Metric) :
3225
Construction :
RECTANGULAR
Number of Functions :
1
Max DC Current :
450mA
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Q Factor :
15
HTS Code :
Ratings :
AEC-Q200
Termination :
SMD/SMT
Mount :
Surface Mount
Tolerance :
±5%
Test Frequency :
100MHz
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
DC Resistance (DCR) :
130mOhm Max
Height Seated (Max) :
0.094 2.40mm
Height :
2.2mm
Number of Terminations :
2
Inductance Tolerance :
5%
Q @ Freq :
15 @ 100MHz
Published :
2013
Packing Method :
TR, BLISTER, 7 INCH
Quality Factor-Min (at L-nom) :
15
Resistance :
130mOhm
Weight :
50.008559mg
Case/Size Code :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Material - Core :
Ferrite
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Current Rating :
450mA
Type :
Wirewound
Series :
NLV-EFD
Case Code (Imperial) :
Inductance :
10nH
Frequency - Self Resonant :
2.5GHz
Mounting Type :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Factory Lead Time :
14 Weeks
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Shielding :
No
Datasheets
NLV32T-010J-EFD
TDK Corporation NLV32T-010J-EFD
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD