NLV32T-012J-PFD
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NLV32T-012J-PFD
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 12NH 450MA 140MOHM SMD
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Type :
Wirewound
Lifecycle Status :
PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 2 months ago)
Factory Lead Time :
14 Weeks
ECCN Code :
EAR99
Reach Compliance Code :
not_compliant
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
DC Resistance (DCR) :
140mOhm Max
Inductance :
12nH
Current Rating :
450mA
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Mount :
Surface Mount
Published :
Test Frequency :
100MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.094 2.40mm
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Frequency - Self Resonant :
2.3GHz
Ratings :
AEC-Q200
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
HTS Code :
Series :
NLV-PFD
Q @ Freq :
17 @ 100MHz
Material - Core :
Ferrite
Shielding :
Unshielded
Tolerance :
±5%
Datasheets
NLV32T-012J-PFD
TDK Corporation NLV32T-012J-PFD
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD