NLV32T-010J-EF
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
NLV32T-010J-EF
Manufacturer
TDK Corporation
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Datasheet
Download
Description
FIXED IND 10NH 450MA 130MOHM SMD
Manufacturer :
TDK Corporation
Product Category :
Fixed Inductors
Packing Method :
TR, 7 INCH
Shielding :
Unshielded
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Weight :
50.008559mg
Published :
Number of Functions :
1
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Frequency - Self Resonant :
2.5GHz
Case Code (Metric) :
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Q @ Freq :
15 @ 100MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Test Frequency :
100MHz
Height :
2.2mm
Construction :
Chip
Terminal Finish :
Tin/Copper (Sn/Cu)
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.094 2.40mm
Current Rating :
450mA
Number of Terminations :
2
Quality Factor-Min (at L-nom) :
15
Type :
Wirewound
Mount :
Surface Mount
DC Resistance (DCR) :
130mOhm Max
Pbfree Code :
yes
Series :
NLV-EF
Termination :
SMD/SMT
ECCN Code :
EAR99
Terminal Placement :
DUAL ENDED
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max DC Current :
450mA
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Inductance Tolerance :
5%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Inductance :
10nH
Tolerance :
±5%
Material - Core :
Ferrite
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Factory Lead Time :
14 Weeks
JESD-609 Code :
e2
Q Factor :
15
HTS Code :
Datasheets
NLV32T-010J-EF
TDK Corporation NLV32T-010J-EF
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
Catalog related products
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD