NLV32T-018J-PFD
Mfr.Part #
NLV32T-018J-PFD
Description
FIXED IND 18NH 450MA 180MOHM SMD
Height Seated (Max) :
0.094 2.40mm
Tolerance :
±5%
Shielding :
Unshielded
Lifecycle Status :
PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 2 months ago)
Ferrite
Inductance Frequency - Test :
100MHz
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Test Frequency :
100MHz
Q @ Freq :
21 @ 100MHz
Surface Mount
Reach Compliance Code :
not_compliant
Published :
DC Resistance (DCR) :
180mOhm Max
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Frequency - Self Resonant :
1.9GHz
Inductance :
18nH
Current Rating :
450mA
Series :
NLV-PFD
Datasheets
NLV32T-018J-PFD
TDK Corporation NLV32T-018J-PFD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD