NLV32T-391J-PFD
Mfr.Part #
NLV32T-391J-PFD
Description
FIXED IND 390UH 35MA 36 OHM SMD
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Reach Compliance Code :
not_compliant
Frequency - Self Resonant :
5MHz
DC Resistance (DCR) :
36Ohm Max
Height Seated (Max) :
0.094 2.40mm
Mount :
Surface Mount
Inductance Frequency - Test :
796kHz
Q @ Freq :
20 @ 796kHz
Test Frequency :
796kHz
Series :
NLV-PFD
Lifecycle Status :
PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 2 months ago)
Tolerance :
±5%
Inductance :
390μH
Current Rating :
35mA
Datasheets
NLV32T-391J-PFD
TDK Corporation NLV32T-391J-PFD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD