NLV32T-271J-EF
Mfr.Part #
NLV32T-271J-EF
Description
FIXED IND 270UH 45MA 28 OHM SMD
Stock
300
In Stock :
300
Case Code (Metric) :
3225
Max DC Current :
45mA
Inductance :
270μH
Current Rating :
45mA
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Weight :
50.008559mg
Published :
2013
Series :
NLV-EF
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Q Factor :
20
Test Frequency :
796kHz
Inductance Tolerance :
5%
Height :
2.2mm
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Lead Free :
Lead Free
Tolerance :
±5%
DC Resistance (DCR) :
28Ohm Max
Quality Factor-Min (at L-nom) :
20
Frequency - Self Resonant :
6MHz
Q @ Freq :
20 @ 796kHz
Construction :
Chip
Height Seated (Max) :
0.094 2.40mm
Shielding :
No
Datasheets
NLV32T-271J-EF
TDK Corporation NLV32T-271J-EF
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD