NLV32T-1R5J-EFD
Mfr.Part #
NLV32T-1R5J-EFD
Description
FIXED IND 1.5UH 370MA 850MOHM SM
Stock
10
In Stock :
10
Fixed Inductors
Packing Method :
TR, BLISTER, 7 INCH
Factory Lead Time :
14 Weeks
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Terminal Placement :
DUAL ENDED
Height :
2.2mm
Termination :
SMD/SMT
Q @ Freq :
30 @ 7.96MHz
Max DC Current :
370mA
Ratings :
AEC-Q200
Number of Functions :
1
Shape/Size Description :
RECTANGULAR PACKAGE
Surface Mount
Resistance :
850mOhm
Quality Factor-Min (at L-nom) :
30
Number of Terminations :
2
Construction :
RECTANGULAR
Tolerance :
±5%
ROHS3 Compliant
Case/Size Code :
1310
DC Resistance (DCR) :
850mOhm Max
Lifecycle Status :
Production (Last Updated: 2 months ago)
Q Factor :
30
Material - Core :
Ferrite
Case Code (Metric) :
3225
Series :
NLV-EFD
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Terminal Shape :
L BEND
Shielding :
No
Test Frequency :
7.96MHz
Case Code (Imperial) :
Frequency - Self Resonant :
85MHz
Published :
Inductor Application :
RF INDUCTOR
Inductance :
1.5μH
Current Rating :
370mA
Weight :
50.008559mg
Height Seated (Max) :
0.094 2.40mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Inductance Tolerance :
5%
Datasheets
NLV32T-1R5J-EFD
TDK Corporation NLV32T-1R5J-EFD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD