NLV32T-180J-PFD
Mfr.Part #
NLV32T-180J-PFD
Description
FIXED IND 18UH 120MA 3.3 OHM SMD
Series :
NLV-PFD
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Height Seated (Max) :
0.094 2.40mm
DC Resistance (DCR) :
3.3Ohm Max
Q @ Freq :
30 @ 2.52MHz
Test Frequency :
2.52MHz
Current Rating :
120mA
Reach Compliance Code :
not_compliant
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Inductance :
18μH
Tolerance :
±5%
HTS Code :
Lifecycle Status :
PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 2 months ago)
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Inductance Frequency - Test :
2.52MHz
Frequency - Self Resonant :
20MHz
Datasheets
NLV32T-180J-PFD
TDK Corporation NLV32T-180J-PFD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD