NLV32T-180J-PF
Mfr.Part #
NLV32T-180J-PF
Description
FIXED IND 18UH 120MA 3.3 OHM SMD
Weight :
15.989131mg
Q Factor :
30
Published :
Quality Factor-Min (at L-nom) :
30
Construction :
Chip
Frequency - Self Resonant :
20MHz
Inductance :
18μH
Q @ Freq :
30 @ 2.52MHz
Max DC Current :
120mA
DC Current :
120mA
Test Frequency :
2.52MHz
Material - Core :
Ferrite
Military Standard :
Not
Shielding :
No
Resistance :
3.3Ohm
Series :
NLV-PF
Number of Functions :
1
Number of Pins :
Operating Temperature :
-40°C~105°C
Height Seated (Max) :
0.094 2.40mm
Lifecycle Status :
PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 2 months ago)
DC Resistance (DCR) :
3.3Ohm Max
Size / Dimension :
0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
Tolerance :
±5%
Inductance Tolerance :
5%
Current Rating :
120mA
Tape and Reel (TR)
Lead Free :
Lead Free
Depth :
2.7mm
Height :
2.2mm
RECTANGULAR PACKAGE
REACH SVHC :
No SVHC
Datasheets
NLV32T-180J-PF
TDK Corporation NLV32T-180J-PF
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 2.2UH 1.4A 140MOHM SMD
  • Würth Elektronik
    FIXED IND 15UH 1.45A 132MOHM SMD
    FIXED IND 2.2UH 3.83A 23MOHM SMD
    FIXED IND 10UH 1.7A 216 MOHM SMD
    FIXED IND 33UH 440MA 1.53OHM SMD